Chystáte sa do tohto mesta na výlet? Holandsko pre našinca nie je najlacnejšou destináciou keď si premietnete cenu leteniek a ubytovania. Okrem toho sú ceny trochu vyššie i v potravinách a reštauráciách. Ak preto nechcete utratiť veľa peňazí za ostatné položky, rozplánujte si čo všetko potrebujete vidieť.
Ak viete, že sa sem dostanete len raz v živote, nemali by ste vynechať múzeum Anny Frankovej. Cena lístka pre dospelú osobu je 10 eur a zážitok je na celý život.  Deti od 10 do 17 rokov stoja 5 eur a do 10 rokov majú deti vstup zdarma. Toto múzeum teda nie je tak finančne náročné a je vskutku zážitkom. Je však potrebné zarezervovať si lístky online a aspoň  dva týždne pred pobytom, nakoľko býva vypredané.

amsterdam

Okrem iného tu nájdete i múzejnú štvrť, kde máte množstvo múzeí od výmyslu sveta, tu si však priplatíte za vstupné ktoré sa pohybuje od 15 eur na osobu. Ak tu trávite menej času a ste napríklad len na víkendovom pobyte potom by ste mohli múzeá i vynechať. Ak chcete navštíviť typickú turistickú atrakciu, určite to je plavba po kanáloch, keďže Amsterdamu sa hovorí i Benátky severu, pretože je celý popretkávaný kanálmi. Plavba trvá hodinu a stojí 16 eur na osobu, pričom dostanete i slúchadlá ktoré vás sprevádzajú počas plavby s možnosťou voľby z devätnástich  jazykov. Ak si chcete urobiť okružnú cestu mestom radšej bicyklom ako loďou ich prenájom začína na ôsmich eurách. Tu však treba myslieť nato, že domáci jazdia naozaj rýchlo a dokonca vás i vytrúbia ak im zavadziate v jazdnom pruhu. Platí tu, že bicykel má prednosť pred chodcom.

karta

Ak chcete ušetriť na strave, odporúčame sieť potravín, kde nakúpite domáce syry, wafle a iné typické holandské výrobky ktoré sú tu lacnejšie ako v malých lokálnych predajniach. Samozrejme platí že reštaurácie v centre sú tie najdrahšie ktoré lákajú turistov, snažte sa preto nájsť miestne malé podniky kde podávajú holandskú kuchyňu alebo vyskúšajte jedlo na trhoch, je tu lacnejšie i autentickejšie. V tomto je Amsterdam jedinečný, keďže sa tu nachádza 180 národností máte možnosť vybrať si jedlo z rôznych kútov sveta.
Dúfame že ste sa inšpirovali a užijete si výlet s rozumnými nákladmi a nenecháte sa oklamať ako turista ktorý by utrácal na zbytočnostiach.