Každé oblečenie, ktoré máme na sebe, si vyberáme samy podľa vlastného vkusu a štýlu, ktorý preferujeme. A k nemu sa snažíme doladiť aj módne doplnky najrozličnejších druhov, šály, šatky, rukavice, klobúky či čiapky a tiež opasky kabelky, no doplnkom, ktorý máme takmer každý deň na sebe, je nejaký typ šperku.

strieborný prsteň

Výrazný strieborný šperk

Bežné pracovné dni sú plné pohybu, povinností, ktoré musíme plniť a pritom sa presúvame z jedného miesta na druhé, možno autom a niekedy aj pešo, a k tomu nevyhnutne musíme prispôsobiť aj svoje oblečenie. Pohodlné odevy a topánky, v ktorých vydržme chodiť celý deň, si však vyžadujú striedme oživenie v podobe šperku, napríklad zo striebra. Tento kov je veľmi univerzálny a obľúbený, pretože zapadne do každého imidžu a štýlu, ktorý žena preferuje.

Internetové obchody sú plné tovaru, medzi ktorým nájdete aj strieborné šperky najrozličnejších tvarov, typov, zložitosti prevedenia, štýlov, zdobenia a podobne. Milovníčkam minimalizmu výrobcovia ponúkajú jednoduché, nenápadné kúsky, napríklad strieborné šperky kruhové náušnice alebo drobné bodky či iné geometrické tvary, jednoduché retiazky a prstene. Tie sa hodia aj na bežné nosenie počas pracovného dňa, na večerné príležitosti a slávnosti sa môžeme trocha viac ozdobiť šperkmi, ktoré sú extravagantné, veľké a s kamienkami či kryštálikmi, ktoré z nich urobia skvosty.

náramok

Náramok s kamienkami

Medzi strieborné šperky, ktoré si ženy rady na seba dávajú, môžeme zaradiť náušnice, retiazky, náramky a prstene. Každá kategória je vyrobená zo striebra 925/1000 a výrobky majú vlastný punc. Retiazky majú tvar spájanej reťaze, môžu byť točené, pletené, hrubé či celkom tenučké, s rozličnými príveskami alebo bez nich, náramky a prstene takisto nájdete v neprebernom množstve a v štýloch od tých najjednoduchších až po výrazné kúsky, a tak je to aj s náušnicami, výber je široký od nenápadných tvarov bodiek až po visiace, veľké, extravagantné šperky, ktoré sú výrazné, a tak si k nim zvolený outfit už iné zdobenie nevyžaduje.