V roku 1992 sa rozbehla činnosť firmy SEGUM, zameraná na výrobu zdravotných ortopedických matracov a boli prví na Slovensku, ktorí pri ich výrobe dbajú na to, aby boli použité matrace výlučne prírodné materiály. Svoju ponuku časom rozšírili, aby obsahovala nielen lacné, ale aj luxusné výrobky, pretože taký bol dopyt na trhu s matracmi.

Matrac

Dizajn matracov vo vývoji v ničom nezaostáva za ostatnými súčasťami domácnosti, mení sa s meniacimi trendmi postelí, aby vyhovoval požiadavkám zákazníkov. Matrace v súčasnosti naberajú na výške, pretože zákazníci preferujú tie hrubé, nakoľko spĺňajú požiadavky na komfortnú výšku pre kvalitný spánok. Spoločnosť SEGUM vyrába všetky svoje produkty aj na mieru podľa požiadaviek jednotlivých zákazníkov, za čo im neúčtujú príplatky, a tak môžu aj matrace vyrábané na mieru ponúkať za nízke ceny. Najkvalitnejšie typy matracov vyrábajú v širokých sériách, aby ušetrili čo najviac nákladov, vďaka čomu môžu zákazníkom ponúkať kvalitné výrobky za atraktívne ceny. Mnoho z produktov ponúka firma aj v kamenných predajniach, aby si zákazníci mohli na vlastné oči pozrieť a vyskúšať každý matrac, o ktorý majú záujem. Odbornú pomoc im poskytnú predajcovia, poradia s výberom, aby si vybrali iba ten najkvalitnejší matrac za dobrú cenu. Podnikové predajne firmy SEGUM sa nachádzajú v Bratislave, Žiline a Senici.

matrac

Ortopedické matrace sa delia do dvoch základných skupín: pružinové a sendvičové matrace. Ďalšie delenie pružinových matracov je podľa ortopedického efektu a kvality, a patria sem Bonell matrace a taštičkové matrace. Každý z týchto typov je vyrábaný so zreteľom aj na alergikov, čo znamená, že ako jediný výrobca na ich výrobu používajú originálnu švajčiarsku penu Sanitized s certifikovanými antibakteriálnymi vlastnosťami. Tým, že sú všetky spomínané súčasti originálne, si môže byť zákazník istý, pretože výrobca má s dodávateľom veľmi dobré vzťahy, a tak ho dokáže presvedčiť, aby túto penu dodával za akciové ceny, čo sa, samozrejme, odrazí aj na prijateľných konečných cenách pre zákazníkov.

Firma je hrdá na poctivú prácu svojich zamestnancov, vďaka čomu majú stálych a spokojných zákazníkov, ktorí vždy dostanú iba tie najkvalitnejšie matrace za dobrú cenu, aby bol ich spánok zdravý a kvalitný.