To, v akom stave je vaše bývanie o vás veľa vypovedá. Možno ste od prírody nie veľmi poriadkumilovný a to sa odzrkadľuje aj vo vašom bývaní. Udržiavať si doma poriadok je veľmi dôležité. Okrem toho, že váš interiér bude vždy vyzerať ukážkovo, čisto a pekne, má to aj veľký vplyv na psychiku. Budete cítiť, že je všetko je tak ako má byť, že je všetko usporiadané a tak nebudete mať vo všetkom chaos.
Udržiavať si poriadok, okrem toho, že je to úplne normálne a zdravé, je tiež veľmi užitočné. Je pochopiteľné, že nebudete váš dvojposchodový dom upratovať každý deň, všetko by však malo mať svoje miesto.nábytek.jpg Najdôležitejšie je, aby sa vám doma nenakopili odpadky, smeti, mastné škvrny, či nevypraté oblečenie. To môže spôsobiť aj dlhotrvajúce problémy, s ktorými sa tak ľahko už nebude dať bojovať.
Tiež to veľmi praktické, ak vás zastihne nečakaná návšteva. Vyhovoriť sa na to, že nemáte upratané je síce fajn, ale pokiaľ hostia zbadajú niekoľkotýždňový neporiadok, nebudú veľmi nadšení a vy si teda tiež neurobíte najlepšie meno. Dbajte na to, aby aspoň základné veci mali svoje miesto, smeti boli vynesené, alebo v koši a obývačka bola v stave, kedy na stole, či gauči nemáte nahádzané špinavé oblečenie, či detské hračky.stoleček.jpg
Je dôležité tiež mať doma vyvetrané, aby bol vzduch svieži a čistý. Dbajte aj na čistotu vašej kúpeľne, aby ste sa vyhli plesniam a iným nepríjemnostiam. Tiež udržujte čistý záchod, pre nikoho nie je príjemné ísť na záchod, ktorý je špinavý a okrem toho je v miestnosti, ktorá sa nevetrá, alebo si drží zápach. Hostia tiež určite ocenia suché a voňavé uteráky na utretie si rúk v kúpeľni.
Sú to síce maličkosti, ale práve tie tvoria vašu domácnosť. Nikto vám nekáže, aby ste mali každý kus nábytku stopercentne vyleštený a čistý. Je pochopiteľné, že sa občas objaví prach a iné nečistoty, či kopa bielizne, ktorú nestihnete hneď vyžehliť a odložiť. Je to však váš domov, tak sa snažte, aby vyzeral vždy čo najlepšie, najútulnejšie a aby bol zorganizovaný. Chaos a neporiadok neprinesie nikomu nič dobré.