Potrebujete akútne zvýšiť návštevnosť vašich stránok? Bez práce nie sú koláče, takže by ste na tom mali začať pracovať čo najskôr. Pozrieme sa na tri veci, ktoré vám v tomto smere môžu pomôcť naozaj výrazným spôsobom.
Čierna krabička s modrou stuhou – darček, na drevenom stole.jpg

  1. SEO optimalizácia

SEO a návštevnosť sú v podstate akýmsi ekvivalentom. Optimalizácia pomôže hlavne tomu, aby ste sa posunuli vyššie vo webových vyhľadávačoch. Čo už samo o sebe návštevnosť priamo ovplyvňuje. Kvalitne prevedený linkbuilding, navyše zabezpečí i akési priame zvýšenie návštevnosti. Ak budú totiž odkazy „obklopené“ správnym textom, ľudí k sebe pritiahnete priamo cez nich.
Takto, počet a relevantnosť spätných odkazov, pomôže tomu, aby vás vyhľadávače posúvali vyššie. Kvalitný obsah, zas zapríčiní to, že sa články naozaj dostanú k ľuďom, ktorí na vás, možno i priamo cez článok, kliknú.

  1. WEB

Druhou vecou, ktorá zvyšuje návštevnosť, je práve web samotný. Musí vyzerať zaujímavo a lákavo a hlavne na ňom ľudia musia nájsť to, čo hľadajú a nie len to, ale vždy aj niečo viac. Tieto rady môžu znieť ako veľmi všeobecné, ale nie sú. Musíte byť proste originálni, a to sa nedá popísať od slova do slova. To už by vlastne s originalitou nemalo absolútne nič spoločné.Žena v kockovanej oranžovej košeli píše do zápisníka.jpg

  1. Dajte im niečo zadarmo

Ľudia milujú, ak im dá niekto niečo zadarmo. Kampane založené na tom, že svojim zákazníkom niečo darujete, fungujú najlepšie. Na internete, môžete tento princíp využiť naplno, pretože za poskytovanie nejakých extra službičiek, v podstate neplatíte ani vy. O čom je reč? Tak napríklad, na stránkach môžete mať e-book na stiahnutie zadarmo. Jednoducho dajte dokopy nejaké zaujímavé rady a poskytnite ich vo forme elektronickej knihy. Veľmi účinné sú určte aj uvítacie dary. Zabudnite však na zľavové poukážky, ktoré budú môcť ľudia využiť pri prvom nákupe. Tým ich už do niečoho tlačíte.