Firma Google je známy skrývaním hier vo svojom vyhľadávacom nástroji a jej najnovší Easter egg je špeciálnym zážitkom pre milovníkov tenisu.
Na počesť Wimbledonu, ktorý prebieha do 14.júla, Google pridal miniatúrnu tenisovú hru k výsledkom, ktoré zobrazuje pri písaní „Wimbledon“ ako vyhľadávací dopyt.
Po napísaní do „Wimbledon“, vyhľadá malú tenisovú loptičku v poli výsledkov vyhľadávania vedľa „Zmiešané štvorhry“ ako možnosť voľby. To by malo prísť bez ohľadu na to, či hľadáte na pracovnej ploche alebo na mobilnom zariadení a to vo webovom prehliadači alebo v aplikácii Google.google.png
Potom kliknite na ikonu tenisovej loptičky a si spustite hru. Pri prehrávaní na pracovnej ploche môžete pomocou klávesov alebo so šípkami na klávesnici presunúť znak zľava doprava. Na telefóne môžete hrať hru len ťahaním znaku na obrazovke.
Postava hry sa líšia, zvyčajne vo forme zvieraťa, robota alebo astronauta. Ale gigant tiež skryl kývnutie na jeho Android softvér v projekte, ako niekedy vaša postava alebo sa objaví ako malý zelený robot.logo.jpg
Po skončení sa funkcia bude naďalej zobrazovať vo výsledkoch pri vyhľadávaní dopytov, ako je napríklad skóre, podľa organizácie. K dispozícii je aj pri hľadaní turnajov v minulosti, ako pri hľadaní výsledkov z minuloročného turnaja. A to nie je obmedzené, pretože spoločnosť povedala, že bude k dispozícii pre ďalšie veľké turnaje, ktoré majú ako pánske a ženské podpory a zmiešané štvorhry.
Je to zďaleka nie je prvýkrát, čo sú skryté mini-hry vo svojom vyhľadávači. Často pridáva funkcie založené na aktuálnych udalostiach a výročiach svojich Doodles, ako je napríklad baseballový zápas s grilom, ktorý nedávno spustili 4. Júla.
Zadajte „Wimbledon“ do prehliadača Chrome, aby ste si to vyskúšali sami. Aj keď samotná funkcia je jednoduchá, rýchlo sa to stáva zložitou.