Takmer každý známy alebo koho poznáme by si najradšej postavil vlastný dom. Prípadne ho kúpil. Túžime mať vlastný majetok. Chceme, aby sme mali domy podľa vlastných predstáv. Nechceme sa tlačiť u rodičov a prispôsobovať sa im celý svoj život. Nechať si rozkazovať, čo môžeme robiť a kedy to môžeme urobiť. Jednoducho potrebujeme svoj vlastný priestor. Hoci pomoc by sa nám niekedy hodila za cenu strateného súkromia nám to nestojí. Vytvárajú sa tak zbytočné konflikty, ktorým by sa dalo ľahko predísť, keby sme spolu nebývali.

kľúčenka dom

Stavanie domu však nie je najjednoduchšia záležitosť. Potrebujeme rôzne povolenia a aj samotné stavanie nás bude stáť veľa síl. Nielen fyzických, ale aj psychických. Ale splniť si svoj sen o bývaní je určite dostatočným zadosťučinením. Dom je láska na prvý pohľad. A keď je váš a splní všetky vaše sny a predstavy je to ozaj na nezaplatenie. Súkromie a zároveň záhrada na realizáciu svojich záľub je sen. Aj vy ten sen môžete žiť. Stojí to nemalé úsilie, ale na jeho konci je obrovské šťastie. Budete budovať, spoločne sa venovať svojmu bývaniu a nakoniec šťastne odpočívať na vysnívanej záhrade alebo vo vysnívanej miestnosti. Nie je nič krajšie, než ako keď sa naplnia vaše sny. A obzvlášť tie o bývaní.

veľký dom

K posledným veciam, ktoré sa vybavujú po stavbe samotného domu patrí aj kolaudácia. Ku kolaudácii potrebujete energetické certifikáty, ktoré potvrdia, že váš naozaj spĺňa normy, ktoré sú stanovené európskou úniou. V dnešnej dobe by sa už mali stavať domy, ktoré sú energeticky pasívne. Sú minimálne náročné na energiu. Keď si vybavujete energetický certifikát, cena vás bude určite zaujímať. Práve pri stavbe domu ste určite vyčerpali väčšinu svojich ťažko zarobených financii a nechcete sa zadĺžiť ešte aj pri maličkostiach a posledných drobnostiach, ktoré vám chýbajú pri sne za bývaním.