S jazdou na motorke sa automaticky viaže potrebný bezpečnostný prvok, akým je moto-prilba. Ten by sa však mal nachádzať na našej hlavne nielen kvôli predpisom, ale kvôli oveľa podstatnejším faktorom, ktoré súvisia s našim zdravím a životom. Nosenie prilby znižuje riziko smrti pri nehode o takmer 40 % a o cca 70 % možné poškodenie mozgu. Bezpečnosť je pri nosení prilby prvoradá, avšak v podstatnej miere je dôležitá takisto komfortná stránka a fakt, aby prilba zodpovedala nášmu štýlu jazdy a vyhovovala práve našim kritériám.
Je dôležité zamerať sa konkrétnejšie na výber z hľadiska typu prílb,a to na:Jazda na motorke po ceste, pohľad z jazdcovej perspektívy

  • Integrálnesú typické vysoko bezpečnostným prevedením, ktoré pokrýva celú hlavu (vrátane brady) a je určené nielen pre profesionálnych jazdcov na okruh a športové závodenie, ale tiež ako veľmi spoľahlivý prvok pre všetkých cestných motorkárov, respektíve motorkárov, ktorých stroje niečo vytiahnu a preferujú dlhšie trasy po diaľnici. Kvalitu z hľadiska tejto preferovanej jazdy dokáže poskytnúť výrobca Scorpion.
  • Otvorenéposkytujú výborné vetranie, pohodlie a výber zaujímavého prevedenia predovšetkým z hľadiska dizajnu. V tomto smere sa ale hodí rozdeliť otvorené prilby na základe toho, či vyberáte tento typ pre vášho choppera alebo naopak pre jazdu na skútri.

Motorkár celý v čiernom, diváci, otvorená moto-prilba

  • Endurosú, ako už podľa názvu zrejme tušíte, prilby vhodné do náročnejšieho terénu, respektíve pre jazdu na štýl motokros či pre tých, čo uprednostňujú prírodný terén, ktorý so sebou prináša i rôzne hrbole, hlinu, bahno a podobné prekážky. Zaujímavá je ich kombinácia s „integrálkami“, kedy disponujú tiež ochranným sklom a predným šiltom.
  • Vyklápacie(odklápacie) sú populárnou voľbou nielen z hľadiska vysokého štandardu bezpečnosti, ale tiež z dôvodu prednej vyklápacej časti, ktorá je v mnohých prípadoch veľmi praktická, najmä počas jazdy po dlhšej trase, kedy potrebujete krátke prestávky.

Posted in Nezařazené