Ak sa rozhodnete založiť spoločnosť s ručením obmedzeným nemusíte kvôli tomu obehať všetky úrady osobne, dnes sa dá uskutočniť založenie s.r.o. elektronicky https://ezmluva.sk/zalozenie-spolocnosti-s-r-o z pohodlia vášho domova. Ešte predtým však treba uskutočniť kroky ako je určenie a vypísanie:

pocitac

  • činnosti podnikania (predmet podnikateľskej činnosti)
  • sídla
  • názvu
  • spoločníkov, konateľov a z nich vybrať správcu skladu
  • všetkých dokumentov, potrebných na založenie s.r.o.

Ak ste splnili všetky predchádzajúce kroky, môžete následne prejsť k ohláseniu spoločnosti na Živnostenský úrad. Tento krok sa dá urobiť elektronicky, bez toho, aby ste daný úrad museli navštevovať osobne. Stačí ak navštívite webovú stránku slovensko.sk, ktorá je ústredným portálom Verejnej správy. Na tomto webe následne vyhľadáte založenie s.r.o. a nájdete položku – Doklady potrebné k začatiu podnikania a presuniete sa na doklady pre s.r.o., tu objavíte všetky potrebné doklady, ktoré musíte mať vypísané k tomu, aby sa vaša spoločnosť mohla vzniknúť.

K tomu, aby ste vedeli vyplniť potrebné dokumenty elektronicky, budete potrebovať občiansky preukaz s čipom, a to z toho dôvodu, aby ste vedeli podpísať elektronickým podpisom formulár na ohlásenie živnostenského oprávnenia a ostatné dokumenty, ktoré je potrebné k oprávneniu priložiť. Nezabudnite ani na zaplatenie správnych poplatkov za živnosť. Ak ste vyplnili všetko správne, do niekoľkých dní by vám malo prísť do elektronickej schránky, prípadne poštovej, živnostenské oprávnenie.

podpis

Keď už máte živnostenské oprávnenie, pokračujete zapísaním s.r.o. do Obchodného registra. Tento krok sa dá taktiež urobiť elektronicky. Najprv potrebujete vypísať formulár, ktorý nájdete na webovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR. Ak máte formulár vyplnený, môžete sa vrátiť na web slovensko.sk, kde sa prihlásite pomocou občianskeho preukazu s čipom a vyplnením osobného bezpečnostného kódu. Po prihlásení vyhľadáte – návrhy na zápis, zmenu a výmaz údajov v Obchodnom registri a kliknete na elektronickú službu. Potom vyplníte formulár a nahráte všetky potrebné dokumenty. Je nevyhnutné, aby dokumenty boli v elektronickej podobe a podpísané pomocou elektronického podpisu občianskym preukazom s čipom. Po vyplnení a priložení odošlete všetky dokumenty, po ktorých správnom vyplnení, môžete neskôr nájsť v elektronickej schránke Správu o platobných podmienkach. V tejto správe uvidíte všetky bankové údaje, potrebné na to, aby ste zaplatili poplatok 150 eur. Po prijatí platby vám bude priradený sudca, ktorý rozhodne o zápise do Obchodného registra. Potom už len očakávajte v schránke potvrdenie o vykonaní zápisu, ktoré by malo prísť nielen do elektronickej schránky, ale aj do tej poštovej.