Aj vás v poslednej dobe otravujú rôzne internetové výzvy?  Ono to nazývajú väčšinou challange, aby tomu dodali šmrnc. No okrem zmrznutej rite čo z toho máte? Keď sa nad tým zamyslíte, tak ak by ste čas strávený splnením výziev radšej strávili vystúpením z vašej komfortnej zóny a posunuli sa tak ďalej. Kde by ste teraz boli? Dokážete toho o mnoho viac. Dosť bolo ale rečí, je čas konať.

vítězství.png
 
Ak sa chcete posunúť ďalej. Dosiahnuť niečo výnimočné, alebo len zabehnúť každoročný beh cez vaše mesto či dedinu, musíte preto niečo urobiť. Musíte sa posunúť ďalej, prekonať svoj strach. A lenivosť nezabúdajúc. Tak ako strach je len nedostatok skúseností, tak je lenivosť iba nedostatok kondície a vytrvalosti.
 
Ráno robí deň. A nie je to len fráza ktorú sme odniekiaľ okopírovali, je to vážne tak. Ranná hygiena je veľmi dôležitá a ak aj vy patríte k tým čosi i ráno doprajú príjemnú horúcu sprchu, zmeňte to.  Vymeňte tú príjemnú rannú sprchu za chladnú, ba až ľadovú sprchu ktorá vás doslova vykopne do nového dňa. Nielen že sa budete cítiť viac svieži a pripravený do práce. Ale ak vonku bude 2 stupne nad nulou, už to pre vás nebude arktické utrpenie ale iba obyčajný chládok. A to nie je na zahodenie. Nehovoriac o tom že v zime budete menej chorý a zimnú dovolenku strávite na horách namiesto v posteli s horúčkami.
 
překonání.jpg
 
Preskočme trocha na niečo odvážnejšie. Premýšľali ste niekedy čo o vás hovoria vaši známi? Prípadne čo by o vás povedal niekto kto vás vidí prvý krát. Veď nakoniec, nepozná vás a tak vie sa na vás pozrieť aj z iného uhla ako niekto kto vás pozná a nechce vám ublížiť. V tomto prípade vám pomôžu moderné technológie dať si verejný záväzok. Samozrejme ten umiestniť na sociálnu sieť, alebo ešte lepšie na YouTube.  A sledovať tak čo si o tom ľudia myslia, zobrať na vedomie ich objektívnu kritiku ako aj vysporiadať sa s hejtermi a rôznymi egoistami ktorý si tak niečo kompenzujú.