Áno, hlavnou témou v NFL je ešte stále otras mozgu, a ním aj dlho bude. Hráči ho utrpia pri hre, kvôli veľmi tvrdým úderom, ktoré dostávajú aj cez prilby. Tento fakt potvrdzuje aj boj manželiek hráčov alebo bývalých hráčov NFL, ako to potvrdila v jednej rannej show manželka päťnásobného víťaza Super Bowl, Toma Bradyho. Gisele Bündchen, ktorá sa o zdravotný stav manžela bojí, prezradila, že jej manžel minulú sezónu utrpel otras mozgu.

fotbal

Problém je však v tom, že oficiálne tento hráč nikdy nemal otras mozgu, a tým sa môže začať ďalšia kauza proti tomuto najúspešnejšiemu hráčovi amerického futbalu. V týchto dňoch potvrdzuje tento problém aj fotka, ktorú zverejnil na svojom Instragrame súčasný Tackle Caroliny Panthers, a ktorý príbeh filmu Zrodený Šampión prežil na vlastnej koži, Michael Oher.

Michael Oher fotku, ktorú zverejnil, už z Instragramu vymazal ale bolo na nej veľké množstvo tabletiek, ktoré musí užívať, kvôli rôznym problémom dôsledkom otrasov mozgu, pričom má len 31 rokov. Samozrejme fotka neostala bez reakcií, aj napriek tomu, že bola zmazaná s Oherovho profilu. Hlavným rečníkom tohto problému je jeho bývalý spoluhráč Eugene Monroe, ktorý minulý rok ukončil svoju kariéru ako 30 ročný s tým, že tento šport ničí zdravie a celé telo, a on si ešte chce užiť život v zdravý a pri rodine.

mozek

Eugene Monroe je aj najväčším bojovníkom za legalizovanie marihuany, ktorá podľa neho pomáha hráčom znížiť alebo lepšie sa vysporiadať s bolesťami, ktoré prežívajú ako následok hry. Poukazuje pritom na prípad Monroe-a aj Oher-a, že po skončení kariéry sa bolesti a následky dlhoročne schytaných úderov neskončia. Monroe sa v minulosti vyjadril, že keby sa jeho syn chcel raz stať futbalistom, určite by mu to nedovolil, lebo nechce aby si aj jeho syn prešiel tým, čím mal prejsť on.

Posted in Nezařazené