Otvorenie hraníc po zamatovej revolúcii spôsobilo, že veľa mladých ľudí odišlo za prácou, vzdelaním či láskou do zahraničia a usadili sa tam, no musia byť v kontakte so svojimi blízkymi. Nastanú totiž situácie, keď potrebujú nejaké dôležité potvrdenia či dokumenty zo svojho rodiska, a tak musia požiadať niekoho z členov rodiny, aby im ich poslali poštou. Posielanie zásielok funguje v mnohých krajinách sveta, a tak to nie je väčšinou problém. Problémom je niekedy zásielku zabaliť tak, aby všetko, čo v nej je, bolo zabalené kvalitne s ohľadom na dĺžku putovania balíka. Adresát musí svoju zásielku dostať v poriadku, neporušenú a nepoškodenú a načas.

schránka a balíky

Možno práve rozmýšľate nad tým, ako zabaliť tú vašu, ktorá poputuje niekoľko tisíc kilometrov, aby došla celá a nepoškodená. Na tento účel sú na trhu v ponuke plastové obálky. Už samotný názov plastove obalky 2packsk materiálu, z ktorého sú vyrobené, hovorí, že plast je odolný voči vode, nečistotám, nešetrnému zaobchádzaniu pri preprave či mechanickému poškodeniu. Takže, ak sa rozhodnete posielať poštové zásielky zabalené do plastových obálok, zvolili ste si správne.

Rozmery obálok sú rôzne, najčastejšie majú veľkosť A4, do ktorých bez problémov vojdú dokumenty, knihy, tlačoviny, ale aj textílie menších rozmerov. Čierna farba obalu z jeho vnútornej strany zabezpečí, že to, čo má zostať pred zrakmi iných utajené, zostane v obálke skryté. Spôsob balenia je jednoduchý a rýchly, nemusíte zháňať rôzne škatule a premýšľať nad tým, ako ich čo najlepšie zabaliť.

obálky 4

Vonkajšia strana môže byť farebná, v ponuke je celá škála farieb na výber. Hrúbka plastu je 50, 60, 70 a 90 mikrometrov, zvoliť si môžete obálku s uchom alebo bez, podľa vašej ľubovôle. Balenia bielych, ale aj farebných plastových obálok, sú po 10 a 100 kusov, záleží od intenzity posielania, no väčšie balenia sú vždy finančne výhodnejšie.

Posted in Nezařazené