Či už chcete dvere do vonkajších priestorov alebo vnútorných, dvere zo skla sú skvelou voľbou do každého priestoru. Sklenené dvere sa vyrábajú z veľmi odolného a pevného bezpečnostného skla, ktoré môže byť číre, kalné, prípadné opracované pieskovaním alebo s nejakými grafickými prvkami vytlačenými priamo na sklo alebo pomocou nalepenia fólie. Vďaka bezpečnostnému sklu sa dvere nedajú tak jednoducho poškodiť či rozbiť. Pri týchto dverách zo skla si viete vybrať či sa budú otvárať klasicky do strany alebo sa môžu otvárať posúvaním – posúvacie dvere. Upraviť na mieru sa dajú podľa veľkosti pántov, kde majú byť umiestnené a taktiež sa k nim dajú prispôsobiť kľučky, zámky a iné prvky, potrebné na správne fungovanie dverí.

sklenené dvere

Ich výhodou je, že dokážu prepúšťať svetlo z iných miestností, takže sa dajú použiť tam, kde nie je príliš veľa denného svetla a taktiež vizuálne ovplyvňujú veľkosť miestnosti, ktorá následne pôsobí väčšie. To znamená, že sa hodia aj do malých priestorov, ktoré budú po ich inštalácií vyzerať vizuálne a veľkostne znásobenejšie. Sklenené dvere sa dajú ľahko zladiť s inými prvkami v miestnosti a dobre kombinovať s nábytkom. Vďaka ich elegantnému, modernému a estetickému dizajnu dokážu spestriť priestor, v ktorom sú umiestnené. Inštalovať sa dajú takmer hocikde, v spálni, izbách, kúpeľni, ale aj v administratívnych budovách, obchodných centrách a inde.

dvere zo skla

Podľa toho, kam ich chcete umiestniť by ste mali zvažovať typ skla a grafickú úpravu, napríklad keď chcete oddeliť priestor alebo vytvoriť súkromie, voliť by ste mali z matného, či kalného skla, prípadne skla s nejakými vzormi, cez ktoré sa nebude dať tak ľahko vidieť dnu. Takže súkromie vďaka kalným skleneným dverám oceníte najmä v kúpeľni, ale taktiež napríklad, keď chcete oddeliť jednotlivé kancelárie. Dvere zo skla sú veľmi jednoduché na udržiavanie, stačí ich iba raz za čas umyť a vyleštiť pomocou čistiaceho prostriedku na sklo.