Strava, spôsob života a nevhodné vonkajšie podmienky nepriaznivo pôsobia na našu kožu. Kým sme mladí naša pokožka je perfektná – napnutá, vyhladená, pevná, elastická a zdravá. Vekom sa ale opotrebuje a jej vzhľad už nie je taký ako býval.
Na trhu je veľa prípravkov určených na starostlivosť o pokožku a pleť. Obsahujú rôzne účinné látky, ktoré nám pomôžu od množstva problémov, ktoré s pokožkou máme. Dajte si záležať na svojej pokožke.

pleť

Účinné látky kozmetických prípravkov.
Oplatí sa čítať aj zadnú stranu kozmetických produktov. Ich zloženie môže posilniť obranyschopnosť pokožky, ale nevhodným výberom prípravku jej môžete aj ublížiť.

Tenzidy– tieto zložky obsahuje každý prípravok, ktorý pení. Tenzidy vytvárajú penu a nachádzajú sa v sprchových šampónoch, šampónoch na vlasy, tekutých mydlách a pod. Okrem penenia narúšajú ochranný film pokožky (odmastňujú ju) Ďalšie účinné zložky prípravku tak môžu prejsť jednoduchšie do kože.

Pentavitín – táto zložka pokožku hydratuje. Na vodu v koži pôsobí ako magnet, naviaže ju na seba a udrží ju v pokožke dlhšiu dobu. Vďaka tomu je koža dostatočne hydratovaná a vypnutá. Zároveň zabraňuje strate vlhkosti, takže sa rýchlej dehydratácie obávať nemusíte. Pentavitín má jednu veľkú výhodu – prenikne do hlbších vrstiev pokožky a nedá sa len tak umyť.

Aloe vera– táto rastlina má priaznivé účinky na celý organizmus. Niet divu, že po nej siahol aj kozmetický priemysel. Obsahuje viac než 200 účinných látok – stopové prvky, minerály, vitamíny, aminokyseliny, polysacharidy,…ktoré prenikajú aj do najhlbších vrstiev pokožky a zaisťujú tak jej dôkladné vyživenie. Pomôže vám od akné, a ekzémov. Zrýchľuje hojenie rán a tlmí červenanie pleti.

tvář

Vitamín E– ak sa v kozmetickom produkte nachádza táto zložka získa vaša pokožka lepšiu obranyschopnosť pred vonkajším nepriaznivým prostredím. Zároveň ju obráni pred voľnými radikálmi, ktoré sú dôvodom predčasného starnutia pleti, podporí jej prirodzenú regeneráciu a zmierni podráždenie a vznik stareckých škvŕn.