Okrem šperkov existuje aj veľa iných možností použitia drahých kovov, aby ich hodnota rástla a časom dosiahla zaujímavú výšku. Napríklad striebro sa používa na razenie mincí, ktoré sa následne ponúkajú ako skvelá investícia a ich hodnota stúpa. Zlaté a strieborné mince sú takou príležitosťou na investovanie v menšom. Strieborné mince sú investičnou možnosťou, ktorá má v poslednom období mnoho výhod. Prevažne ide o staré mince, ktorých výrobu majú na svedomí známe svetové mincovne, okrem nich je možné nakupovať aj strieborne mince slovenské strieborné mince. Hodnota tohto druhu investície bude vzhľadom na to, že náleziská striebra na celom svete sa stále zmenšujú, stúpať. To dáva príležitosť všetkým záujemcom o investovanie nakúpiť strieborné mince teraz, keď je výhodná ponuka široká paleta ich druhov.

Malé, ale o to cennejšie

Aj Slováci majú možnosť investícií do strieborných minci, svetových či slovenských, treba len dobre vyberať. Internetoví predajcovia ponúkajú mince za výhodné ceny, napríklad Striebornú investičnú mincu Rok Tigra z Lunárnej Série 2022 s hmotnosťou 155,5g. Tieto mince sú razené v Austrálii, v The Perth Mint, jej priemer je 61mm a predáva sa v cene 8 AUD patria k obľúbeným minciam, ktoré sa vo svete razia a razili v poslednom období.

Na investíciu nepotrebujete milióny

V Perthe sa razia mince, ktoré patria do série austrálskej lunárnej série III. strieborných a zlatých investičných mincí a venované sú 12-ročnému cyklu čínskeho kalendára, ktorý začína v roku 2020 a končí sa v roku 2031. Zlaté mince prvej lunárnej série sa razili v roku 1996, no o tri roky neskôr, teda v roku 1999 sa v mincovni začali raziť aj strieborné mince. Obrovská popularita týchto investičných mincí sa prejavila aj na Slovensku, kde je takisto možnosť do nich investovať. Celosvetová likvidita a veľký záujem o ne, to je bonus týchto strieborných mincí, sú vyhľadávané, mnoho investorov sa snaží ich nakupovať a z mnohých sa stávajú aj zberatelia.