To by malo byť heslom, ktorým by sme sa pri zariaďovaní nového bývania mali riadiť. V prvom rade by sme si mali uvedomiť už pri výbere bytu, či tu chceme len odštartovať svoju samostatnosť a žiť len dočasne alebo sa tu chceme usadiť na dlhšie. Pre mladých ľudí, ktorí neplánujú rodinu a uskromnia sa i v malom priestore určite stačia byty menších rozmerov. Ale ani zariaďovanie takéhoto priestoru nemusí byť jednoduché. Práve naopak. Človek si totižto ani neuvedomí, ako rýchlo sa takýto malý priestor zaplní a človek má pocit, že sa sem už nevojde ani on sám. V prvom rade by sme mali mať na pamäti, že nábytok, ktorý sem chceme umiestniť by mal byť hlavne účelný. Žiadne ozdobné kreslá, stolíky či veľké dekorácie by tu nemali čo hľadať. Potrebné sú praktické kusy nábytku, ktoré budú najmä plniť svoj účel.

nábytek

Odkladacieho priestoru nikdy nie je dosť
Či už sa sťahujete do menšieho či väčšieho bytu, je jasné, že miesto na odkladanie vecí sa vždy zíde. Či už ide o sezónne oblečenie, knihy či športové potreby, vždy je potrebné tieto veci niekam odložiť a uskladniť. Pri malých bytoch a ich zariaďovaní by sme preto mali tým viac zvážiť, aké odkladacie priestory využijeme. Vstavané skrine, kuchynské skrinky až po strop, odkladacie boxy pod posteľou, sedacie súpravy, postele či taburetky s úložnými priestormi sú presne to, čo potrebujeme. V každej miestnosti by sme mali priestor využiť do posledného centimetra tak, aby sa doň vmestilo všetko potrebné.

obrazy

Útulné, ale nepreplnené
Niektorí ľudia majú vo zvyku naplniť svoje bývanie najrôznejšími doplnkami, pretože sa im páčia. Výsledný efekt je ale taký, že byt pôsobí „preplácane“ a nevzdušne. Preto si treba uvedomiť, že „menej je niekedy viac“ a stopercentne to platí aj pri zariaďovaní interiéru. A o to viac, keď ide o bývanie so skromným počtom štvorcových metrov. Staviť by sme mali hlavne na kúsky nábytku v jednej farbe, ktoré doplníme pár milými doplnkami ako fotky, obrazy či sviečky, ktoré celý interiér doladia, oživia a zútulnia, ale nepreplnia ho tak, že v ňom nebudeme môcť dýchať. Určite treba zabudnúť na rôzne sošky a umelé kvety, ktoré sú len „lapačmi prachu“ a v malom interiéri nepôsobia dobre. Staviť treba radšej na zopár živých kvetov, ktoré sa nám páčia a skvelú službu čo sa týka zariadenia robia aj dobre zvolené svietidlá, ktoré vedia vyčariť tú pravú atmosféru pekného bývania.
Zariaďovať svoje nové bývanie je často náročnejšie ako sa môže zdať, ale ak to robíme s radosťou a citom pre detail, určite si vyčarujeme ten najkrajší domov, v ktorom sa budeme cítiť dobre.

Posted in Nezařazené