Moment o ktorom veľa ľudí sníva už od detstva, že raz bude bývať sám a vo vlastnom. Prvý byt je pre mnohých výnimočným okamihom v živote, je to moment osamostatnenia sa. Konečne máme niečo vlastné, kde budeme tráviť svoje chvíle. Je to náš nový domov.

okno

Práve preto si ho určite chceme pekne zariadiť aby sme sa v ňom cítili príjemne. Je jasné, že nebudeme kupovať zariadenie za tisíce eur. Práve naopak stačí trochu kreativity a obyčajný byt premeníme na náš domov. Veľmi dobré je priniesť si svoje fotografie a spomienky a rozmiestniť si ich po byte. Ďalšou vecou sú kvety, nie každý ich má rád ale je to veľmi pekné si takto doladiť priestor. Naviac to stojí iba zopár eur. Vhodné sú aj rôzne vankúšiky, koberčeky a iné dekoratívne predmety. V obchodoch je toho neuveriteľne veľa a vybrať si viete za veľmi nízke ceny. Na začiatku si skúste zaobstarať aj nejaké závesy, ktoré zútulnia miestnosť. Je ich dostať mnoho aj v secondhande.

domov

Nie je dôležité mať všetko hneď. Je to náš prvý byt a postupom času si ho začneme zapĺňať. Ak nemáte na pohovku, postačia sedacie vaky. Skúste oživiť aj niektoré staré kúsky nábytku. Navštívte vašu babičku a poproste ju o nejaké kúsky nábytku, ktoré už nepotrebuje. Práve s takýmto nábytkom sa dá veľmi dobre pracovať a zvládnete to aj sami. Stačí ho len natrieť novou farbou, upraviť drobnosti a krásny kúsok je na svete! Čo je dôležitejšie bude jedinečný a od vás.
Pri výbere bytu sa zamerajte na to aby bol hlavne pekne presvetlený. Nie je nič horšie ako tmavý byt s malými oknami. Vytvára to potom smutné a depresívne prostredie. Veľmi dobré je ak má byt aj balkón. Ten si tak isto viete pekne zariadiť. Stačia jednoduché stoličky, menší stolík a je to hotovo! Pre tých náročnejších je dobrou voľbou aj závesné kreslo. Potom vás z balkónu už nič nedostane. Dobrá kniha, voňavá káva a príjemný oddych a relax ako stvorený pre vás.
Výber prvého bytu závisí od vašich preferencií. Aký veľký by mal byť, ako by mal vyzerať a aké požiadavky by mal spĺňať. Dôležité je aj okolie kde sa byt nachádza. Tak isto aj sociálne vybavenie ako sú školy, škôlky ale aj nemocnice či obchodné centrá.

home

Je to na vás…

Priniesla som vám zopár nápadov a rád ako si zútulniť bývanie a čo je podľa môjho názoru dôležité. Avšak je to už len na vás čo považujete za pekné a dobré pre vaše bývanie. Každému vyhovuje niečo iné. Niekto je zástancom čistého a jednoduchého štýlu a nepríde mu takéto zariadenie vôbec vhodné. Každopádne tomu venujte trochu času a výsledok bude úžasný!