V každej oblasti života, ktorú denne využívame, badať viditeľné zmeny a pokrok. Téma číslo jeden, teda ochrana životného prostredia, rezonuje vo všetkých činnostiach človeka, a preto výrobcovia venujú všetky svoje schopnosti na to, aby ich nové produkty čo najviac rešpektovali prírodu okolo nás. Osvetlenie nie je téma, ktorá by bola niečím zaujímavá, pretože umelé svetlo využívame už dlho a je súčasťou vybavenia každého priestoru, dokonca aj exteriéru. LED osvetlenie však vnieslo nový vietor do tohto segmentu a stalo sa zaujímavým hlavne kvôli dizajnového prevedeniu a rôznorakosti čo sa využitia týka. Odborníci o ňom hovoria ako o technológii s veľkým potenciálom a majú pravdu. LED-ky sa totiž stali súčasťou najmodernejších štýlov a trendov.

led žiarovka

V LED technológii sa vyrábajú aj žiarovky, ktoré už postupne vytláčajú tie halogénové, hlavne vďaka ich univerzálnosti. O žiarovkách hovoríme prevažne ako o náladovom osvetlení, ale podľa výkonu ich je možné využívať aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Ujali sa v domácnostiach, na pracoviskách, ale aj na športoviskách či v priestoroch, kde relaxujeme či sa zabávame.

S klasickými žiarovkami sa LED-ky porovnávajú v spotrebe energie, vo výške nákladov na prevádzku, v životnosti a tiež ekologickosti. Vo všetkých bodoch sú na tom oveľa lepšie LED svietidlá, a to aj napriek vyššej obstarávacej cene. Zákazníci majú možnosť vybrať si z troch odtieňov bielej farby, neutrálnu, teplú a studenú. Ak si zakúpite systém DUAL-WHITE, budete môcť diaľkovým ovládačom meniť intenzitu osvetlenia či stmievanie. Farebné svetlo predstavuje revolučnú zmenu v LED osvetľovacích zdrojoch a na svedomí to má takzvaný RGB a RGB-W systém. Vďaka nemu si môžete dopriať vo svojom interiéri celé farebné spektrum.

kitchen-2400367_640

Doposiaľ sme používali žiarovky s päticami E14, E27, MR16, GU10 či G9, no dokonalo ich nahradili moderné, už spomínané LED žiarovky Ledprodukt. Existujú však medzi nami zástancovia retro štýlu, ktorí by si radi ponechali štýl a tvar žiaroviek, ktoré sme poznali donedávna. Ani na nich výrobca nezabudol a doprial im sériu žiaroviek LED s názvom RETRO FILAMENT, ktoré majú tvar banky a dokonalo tak pripomínajú atmosféru čias minulých.