Má veľa priestranných vreciek a pohodlný zips. Vzhľadom k tomu, že parky zaujali svoje miesto v pánskej šatníkovej skrini, ich štýl, farby a tvary sa často menili, ale nebolo možné ich zamieňať s inými bundami. Park je považovaný za ideálnu ochranu pred vetrom a chladom. Vynálezcami tejto bundy boli Eskimáci, ktorí vedia veľa o teplých šatách. To bolo dostupné širokému publiku len v polovici minulého storočia, keď podobný štýl tvoril základ amerického vojenského oblečenia.

kabát

Odvtedy nedošlo k žiadnym významným zmenám v detailoch parky – veľká kapucňa kožušiny, hrubé manžety a sťahovacia šnúrka.  Preto je tak populárna tam, kde sa ľudia musia zachrániť pred mrazom a vetrom – šnúrkou (pretiahnutím šnúry okolo okraja a / alebo pása bundy, čo vám umožňuje nastaviť veľkosť) a rukávy nedovoľujú chladu dostať sa do ľudského tela.
Ako si vybrať pánsku parku?

  1. Ak chcete vybrať dobrú parku, mali by ste vždy venovať pozornosť detailom. Priamy účel tejto bundy – ochrana pred chladom, vlhkosťou a vetrom, takže materiál musí byť vysokej kvality a poskytnúť majiteľovi pohodlie v každom nepriaznivom počasí.
  2. Musíte sa pozrieť na štruktúru parky: je dosť silné, je to rozdrvené alebo nie, necháva vlhkosť. Je lepšie vybrať si bundu z hustého materiálu s nepremokavým náterom – umožní majiteľovi vychutnať si prechádzky aj v daždi.

parky

  1. Tretím najdôležitejším kritériom pre výber je kvalita izolácie a výplne plášťa. Vlnené tkaniny a perie, syntetické podšívky – výber závisí od účelu použitia bundy a od podnebia.
  2. Manžety by mali dobre priliehať k rukám – to ich ochráni pred ostrými účinkami mrazu a nedovolí, aby sa dovnútra dostal vzduch.
  3. Dĺžka parkov je rôzna. Klasická verzia je tesne pod stehnom. Stojí za to pripomenúť, že klasika je najpohodlnejšia, chráni telo pred vplyvom počasia a neobmedzuje pohyb majiteľa.