„Prepchatý“ neznamená útulný
Časom v domácnosti pribúda množstvo vecí, či chceme alebo nie, aj menej potrebných, ktoré priestor len preplnia, ale nezútulnia, preto stačí pár správne zvolených doplnkov. Sviečky, napríklad aromatické, fotografie v zladených rámčekoch a takisto obrúsky na konferenčnom stolíku v rovnakom štýle.

rostliny
 
Štýl je základ
Sami by ste mali mať jasno v tom, aký štýl preferujete, či moderný, vidiecky alebo inklinujete k elegancii, podľa toho by ste si mali zvoliť smer, akým budete interiér zariaďovať. Vyhnite sa miešaniu štýlov. Niekedy sa stane, že módne trendy nás prevalcujú a neodolajúc nakúpime kúsky, ktoré sa nám vôbec nehodia a tak rozbijú vzhľad celého interiéru.
 
Oblečený interiér
Všetky textilné doplnky sú nanajvýš vítané, deky, vankúšiky či prikrývky by však mali spolu ladiť a samozrejmosťou je, aby spĺňali praktickú funkciu. Netreba to však s nimi preháňať, aby ste sa pri sedení na sedačke v nich „neutopili“. Dotvoriť interiér a zútulniť ho dokážu záclony alebo závesy na oknách, len pozor na výber materiálu. Koberčeky na drevenej alebo laminátovej podlahe spôsobia, že interiér  bude vyžarovať teplom.
 
Čáry-máry: svetlo!
Neútulný priestor potrebujeme zmeniť, divy dokáže výber správneho osvetlenia, nie však ostré priame, ale tlmené, napríklad s nastaviteľnou intenzitou svietenia. Výbornou voľbou je lampa s tienidlom, pre intímnejšiu atmosféru môžete v priestore umiestniť len jednu lampu.

jablka
 
Kúsok živej prírody v byte
Kvety vo váze a izbové rastliny sú najkrajším doplnkom, ktoré by u vás doma nemali určite chýbať. Okrem toho, že prečisťujú v interiéri vzduch, prinesú k vám živú prírodu spolu s príjemnou vôňou.  Pri rezaných kvetoch je však dôležitá aj váza, do ktorej ich vložíte, použite napríklad jednofarebnú.
 
Farby, farbičky…
Tu sa radšej oplatí „šetriť“, základom nech je jedna dominantná farba, ku ktorej môžete doladiť maximálne ďalšie dva odtiene. Príjemné je ladenie tón v tóne. Použijete síce viac farieb, ale pocit zostane celistvý.
Keďže každý z nás má iný vkus, páčia sa nám iné farby a preferujeme rôzne štýly, pomocou správne sa v tom orientovať vám môže pomôcť aj to, v akom znamení ste sa narodili. Ako príklad sme pre vás vybrali rady pre ľudí narodených v znamení škorpióna.
 
Škorpión
Škorpión patrí medzi vodné znamenie, je unesený hĺbkami a rád odhaľuje tajomstvá.
Tomuto znameniu sa hodia tmavšie odtiene farieb, napríklad atramentová, bordó, vínovočervená alebo indigo modrá. Pri kúpe nábytku siahnite po jemných a zmyselných kúskoch, pripadne starožitnostiach a použite abstraktné vzory. Škorpióni si dajú záležať na tom, aby si vytvorili bezpečný domov, ktorý bude dobre ochránený, preto je pre nich vhodné mať v byte svoj intímny kútik. V menších priestoroch, kde to nie je možné, dobrú službu urobia tmavšie textílie napríklad v spomínaných odtieňoch,  ale aj vhodne použité svietidlá a samozrejme romantické svetlo sviečok.