Aby bol váš vzťah harmonický, je treba vedieť nie len brať, ale aj dávať. Vzťahy sú o obetovaní sa, ochote vždy pomôcť tomu druhému, stáť pri ňom v každej situácii a nikdy nezabudnúť na to, že ste tu jeden pre druhého a teda rozprávať sa o svojich problémoch. 

romantika

1.       Pravidlom číslo jeden v každom vzťahu je vedieť spolu plnohodnotne komunikovať. Pokiaľ jeden z páru odmieta komunikáciu, takýto vzťah sa bezprostredne rúti do záhuby. Obe strany si musia uvedomiť, že o problémoch sa treba rozprávať hneď, ako prídu. Ak to tak nebude, problémy sa vo vás budú iba hromadiť a skôr či neskôr z takto nahromadených problémov vznikne sopečná erupcia. Vo vzťahu je prvoradá otvorenosť a teda absolútna oddanosť a úprimnosť. Zatajovanie svojmu partnerovi akejkoľvek maličkosti prerastie časom do veľkého, ťažko riešiteľného problému.

pár

2.       Ak keď môžete mať občas zlú náladu, nezabúdajte na to, že nie vždy za to môže vaša drahá polovička a teda nesprávajte sa k nemu nepríjemne. Pokiaľ vás aj naštval práve on/ona nezabúdajte, že z kriku a hádok nič dobré nevzíde. Preto komunikujte vždy pokojne a snažte sa nebyť výbušný, každý problém má zreteľnejšie riešenie, keď sa naň pozeráte s chladnou hlavou. Keď aj máte nejaký problém, komunikujte a nekričte po sebe! Nie je to až taká ťažké, ako sa vám možno zdá.

3.       Keď je vaše šťastie, šťastím toho druhého, tomu sa vraví láska. Čo teda znamená, že vidieť vášho miláčika úprimne sa usmievať, je pre vás najkrajší dar na svete a to nie iba ako otrepaná fráza, ale skutočne. Pamätajte teda, že harmonický vzťah dosiahnete iba ak sa budete obaja k sebe navzájom chovať s rešpektom a porozumením.

mladý pár

4.       Bod zlomu nastáva vo vzťahu najmä vtedy, keď začnete toho druhého brať ako samozrejmosť to je veľká chyba! To že tu váš partner/partnerka je dnes, neznamená, že tu musí byť aj zajtra, preto si užívajte každý spoločne strávený moment a nezabúdajte, že to že ho/ju máte, je požehnanie a nie normálna vec.