Budovanie značky môže znížiť stresovú úroveň
Značka, ktorá je rozpoznateľná, môže prilákať najväčších klientov a partnerstvá. Nebudete ich musieť prenasledovať. Považujte svoju značku za stále sa vyvíjajúcu prácu. Je vždy viac, čo chcete dosiahnuť. Budovanie vlastnej značky vám pomôže zabezpečiť klientov, ktorí platia oveľa viac.

macbook

Budovanie značky vám dáva väčšiu kontrolu
Okrem toho, že vám pomôže zvýšiť svoj príjem na voľnej nohe, budovanie značky vám môže pomôcť preskúmať nové spôsoby príjmu. A to je veľmi kľúčové pre freelancerov.
Potreby klientov majú obrovský vplyv na váš príjem. To je jedna vec, ktorá môže niekedy spôsobovať frustráciu v súvislosti s obchodným modelom na voľnej nohe. Máte len trochu kontroly, ale väčšina kontroly je v rukách osoby, ktorá vás platí. Klienti rozhodujú, či majú pre vás prácu. Ich potreby sa môžu zmeniť. Budovanie podniku, kde máte aj iné zdroje príjmov, vám môže pomôcť v slabších obdobiach.

Ako sa dá vaša značka vsunúť do vášho rozvrhu?
Rozhodnúť sa pracovať na vašej značke je jedna vec, nájsť si na ňu čas a súčasne robiť všetku prácu, je vec ďalšia. Keď pracujete na vlastnej osobnej značke, môžete ľahko odsunúť prácu, ktorú robíte pre klienta. Táto práca pre vás musí zostať prvoradou, pretože vám zabezpečuje hlavný príjem. Ako teda skĺbiť dve časovo náročné úlohy do bežného pracovného rozvrhu?

Ak chcete skĺbiť oboje, musíte premýšľať o dlhej etape. Práca na vašej značke nemusí mať za následok rýchle peniaze. Je to dlhodobá investícia v rámci času aj peňazí, ktoré sa vám vrátia neskôr. Nenechajte sa odradiť, ak hneď neuvidíte zvýšenie príjmov. Stanovte si ciele a termíny.

psací stůl

Možno si budete musieť najať niekoho, kto vám pomôže. Prijímanie asistenta je životne dôležité pre dokončenie svojich obchodných projektov. Váš asistent môže písať  blogové príspevky či zdieľať vaše osobné príspevky na sociálnych médiách. Asistenti sa môžu tiež postarať o úlohy, ako je fakturácia.