Sýria je biblickou krajinou, kde je kresťanstvo úzko prepojené s islamom. Kilometre východných trhov hladko prechádzajú do zrúcanín veľkých civilizácií, od hradov križiakov sa dajú vidieť moderné strediská a blankytné more a kresťanské svätyne sú starostlivo udržiavané v mešitách. Štýl odpočinku v Sýrii možno ťažko nazvať pláž: odpočinok v pobrežných letoviskách spravidla dopĺňa iba „exkurziu“. Väčšina cestovateľov prichádza na prehliadky, trochu menej – v náboženstve alebo púti. Veľmi často sú programy s Sýriou spojené s Libanonom a Jordánskom.

sýrie

Mestá a regióny
Hlavné mesto – Damask , hlavné mestá – Aleppo (Aleppo), Hama , Homs . Hlavné prímorské letovisko, Shatt al-Azraq (Cote d\’Azur), sa nachádza v blízkosti hlavného prístavu v krajine Lattakia .

Turistická bezpečnosť
Sýria bude celkom pohostinná, ak budete dodržiavať niekoľko nekomplikovaných pravidiel na území. Takže v krajine sa považuje za neopodstatnené odmietnuť ponúknutú kávu a vo všeobecnosti akékoľvek pozvanie. Nemôžete obchádzať veriacich v prednej časti a pri vchode do mešity a obytných budov by mali byť odstránené topánky. Ženy by nemali nosiť oblečenie s holými ramenami alebo hlbokým výstrihom.

amfiteátr

Fotografovanie vládnych úradov, palácov, vojenských a dopravných zariadení je zakázané. V kresťanských kostoloch, pred natáčaním, musíte požiadať o povolenie (zvyčajne nie sú žiadne námietky). Ale v mešitách sa dokonca ani pýtať nemá zmysel. Nemali by ste tiež fotografovať miestne ženy bez povolenia.
Okrem toho, v Sýrii by ste nemali zabúdať na horúce podnebie a aktívne slnko: musíte použiť opaľovací krém, piť veľa tekutín, nechodíte na ulicu s odkrytou hlavou a chrániť oči slnečnými okuliarmi, ktoré neumožňujú UV žiarenie. Miestna vodovodná voda je zvyčajne chlórovaná a relatívne bezpečná, ale stále je najlepšie piť fľaškovú vodu.
Ak máte víza, nevyžadujú sa žiadne ďalšie povolenia na cestovanie po celej krajine (s výnimkou územia hraničiaceho s Izraelom).

Posted in Nezařazené