Webová stránka NAHUBY poskytuje nespočetné množstvo informácií pre všetkých milovníkov prírody. Tento projekt vznikol v roku 2000. Je určený pre všetkých hubárov, ale taktiež pre tých, ktorí sa venujú zberu liečivých bylín, či radi fotografujú prírodu. Nájdete tu taktiež aktuálne informácie o raste a výskyte jednotlivých druhov húb a rastlín na Slovensku.

hříb
 
Atlas húb a rastlín
 
Nosnou témou tohto webu je práve atlas húb. Nájdete tu informácie a popis väčšiny druhov vyskytujúcich sa na Slovensku. Veľmi dôležité je aj to, že sa tu nachádza množstvo fotografií. Ak teda napríklad nájdete hubu, ktorou si nie ste istí. Môžete ju veľmi ľahko identifikovať.
Podobné je to aj v prípade rastlín. Na webe nájdete nespočetné množstvo fotografií jednotlivých druhov a taktiež to, kde presne vznikli. Vďaka tomu sa viete lepšie zorientovať v tom, či sa dané druhy rastlín môžu nachádzať v oblasti, kde žijete, alebo bylinky zbierate.

horec
 
Môžete sa opýtať
 
Na otázky v mykologickej poradni odpovedajú profesionálny mykológovia. Preto sa nemusíte obávať neoverených informácií, ktoré v prípade nesprávneho určenia druhu huby, môžu skončiť aj tragicky. V poradni máte dokonca možnosť nahrať fotografie vášho úlovku, na základe ktorých vám vedia odborníci poradiť.
 
Podeľte sa o svoje úlovky
 
Ak si na webe založíte svoj účet, môžete sa s ostanými užívateľmi deliť o svoje fotografické úlovky z prírody. keďže je tu registrovaných množstvo odborníkov, v rámci komentárov pod vašimi príspevkami sa viete dozvedieť mnoho informácií, ktoré potrebujete zistiť.

houby
 
Naučte sa ich správne rozpoznávať
 
Sekcia „štúdium húb“ vám ponúka podrobný návod na to, ako správne určiť jednotlivé druhy. Tieto informácie veľmi pomôžu tým, pre ktorých je hubárčenie viac ako obyčajné hobby. Ocenia ich však aj tí, ktorí s touto záľubou iba začínajú. Jednotlivé články sa venujú zberu húb, ich správnemu sušeniu a uskladneniu, ale taktiež rôznym spôsobom, ako ich správne rozpoznať. Napríklad opisom plodníc, alebo mikroznakov.

Posted in Nezařazené