Desiateho apríla sa v Košiciach konal už tretí ročník podujatia s názvom „Dni kariéry“. Za týmto podujatím stojí Univerzitné poradenské centrum, ktoré chce týmto spôsobom umožniť študentom priamy kontakt so zamestnávateľmi.

sen
 
Opýtajte sa na to, čo vás zaujíma
 
Podujatie sa konalo na pôde univerzity, konkrétne v budove Sokrates, a to od desiatej rána do trinástej hodiny poobede. Návštevníci mali možnosť stretnúť dvadsiatich zamestnávateľov z rôznych pracovných oblastí. Výhodou takéhoto veľtrhu je najmä to, že študenti môžu získať dôležité kontakty, ktoré uplatnia pri hľadaní svojho zamestnania. Zároveň sa môžu porozprávať priamo s vedúcimi rôznych spoločností, ktorých a môžu opýtať na všetko, čo ich zaujíma. Tak si vedia lepšie utvoriť názor na konkrétne firmy a spoločnosti.
 
Množstvo zamestnávateľov, prednášky a informácie
 
Na dňoch kariéry sa tento rok zúčastnilo dvadsať zamestnávateľov. Mohli ste tu stretnúť napríklad zástupcov AGEL SK, Pro Care – Svet zdravia, Zboru väzenskej a justičnej stráže, Nemocnice Košice Šaca a.s prvá súkromná nemocnica, FPT Slovakia, úradu pre verejné obstarávanie, či spoločnosti LIDL Slovensko. Okrem toho bol pripravený aj zaujímavý sprievodný program, a to v podobe rôznych info stánkov a prednášok.
 
Zaujímavá súťaž o hodnotné ceny
 
Tento rok si organizátori pripravili pre účastníkov podujatia aj jednu novinku. Išlo o súťaž, v ktorej mohli vyhrať rôzne zaujímavé ceny. Tak napríklad dva poukazy na jazykové kurzy v hodnote okolo sto päťdesiatich eur, dámske športové hodinky, powerbank, alebo poukaz na nákup kníh v kníhkupectve Martinus. Úlohou tých, ktorí sa do súťaže rozhodli zapojiť, bolo položiť ľubovoľným zamestnávateľom tri konkrétne otázky a samozrejme dostať aj ich odpovede.

tým
 
Ak ste nestihli tento ročník Dňov kariéry v Košiciach, najbližšiu možnosť budete mať už budúci rok. Pokiaľ vás podobné podujatia zaujímajú, určite sa do Košíc vydajte.