Kde začať
Ako prvé je potrebné naplánovať celkovú predstavu o tom, ako by mala izba vyzerať. Podľa toho budete vyberať nábytok a voliť farby stien. Je vhodné urobiť si prieskum, či tovar, ktorý je na trhu vyhovuje vašim predstavám a finančným možnostiam, aby vám všetko spolu ladilo.

dětský pokoj

Ako vymaľovať
Detská izba má byť predovšetkým veselá. Jej atmosféra by mala pozývať dieťatko do hry. Malo by to byť príjemné miesto, kde budete spolu radi tráviť čas. Pokojne zvoľte viac farieb. Pri výbere berte ohľad na farby nábytku, ktorý plánujete kúpiť, alebo ste už kúpili. Izba sa dá vymaľovať naozaj kreatívne. Na trhu sú k dispozícii aj obrázkové lepiace fólie, dokonca je možné objednať maliara, ktorý vám na stenu namaľuje, čo budete chcieť. Môžete izbu rozžiariť do žlta, ozdobiť slniečkom a kvetmi, alebo zvolíte modrú a na strope vyčarujete nočnú oblohu. V móde sú aj maľby obľúbených rozprávkových postavičiek.

Nábytok
Pri jeho výbere dbajte na to, aby ste mali v izbe dostatok odkladacieho priestoru. Izba nemá byť iba krásna, ale aj praktická. Ponechajte však dosť miesta na hranie. Umývateľný povrch nábytku je výhodou. Pri výbere stola a stoličiek nezabudnite, že dieťa nebude také vysoké ako vy. Dbajte na to, aby sa vám zmestil aj prebaľovací pult. Ak plánujete viac detí, tak aj ďalšia posteľ.
Do nábytku sa oplatí investovať, aby bol kvalitný a vydržal. To isté platí o detskej postieľke. Ak postieľku dostanete alebo zdedíte po príbuzných, zakúpte nový matrac.

přebalovací pult

Bezpečnosť v byte a dome
To, že časom všetky vaše dekorácie a knihy poputujú na vyššie položené poličky, asi nemusím hovoriť. Deti sú zvedavé a berú do ruky všetko, čo je k dispozícii. Na zásuvky do kuchyne si môžete namontovať detské poistky. Na rohy stola sa dajú kúpiť plastové kryty, aby sa dieťa nezranilo. Do domov, ktoré majú viac než jedno poschodie sa dajú kúpiť drevené zábrany. To ostatné už bude na vás. Pretože drobec sa čoskoro rozbehne po celej vašej domácnosti.