Nová funkcia Instagram prichádza v súvislosti so zvyšujúcimi sa obavami o to, čo sociálne médiá a smartphony robia na duševné zdravie svojich užívateľov. Skupiny obhajcov spotrebiteľov tiež tlačia spoločnosti, aby zvážili, ako používatelia trávia svoj čas.

aplikace

Štúdia od online spoločnosti Meranie spoločnosti SimilarWeb zistila, že používatelia Instagramu na telefónoch Android strávili v aplikácii 53 minút denne.
V máji CEO spoločnosti Instagram Kevin Systrom tweeted, že jeho spoločnosť vo vlastníctve spoločnosti Facebook bude pracovať na riešení rastúcich obáv o tom, koľko ľudí stráca na svojich smartphonoch.
"Budeme vytvárať nástroje, ktoré pomôžu komunite [Instagram] dozvedieť sa viac o čase strávenom na Instagram – kedykoľvek by to malo byť pozitívne a úmyselné," povedal Systrom.

Spoločnosť tiež testuje nástroj "Usage Insights", ktorý poskytne používateľom informácie, ktoré potrebujú na kritické preskúmanie času stráveného v aplikácii.
Toto vydanie sa zaoberá kritikou, ktorú spoločnosť Instagram čelila od roku 2016, kedy sa presunula z chronologického obsahu do informačných kanálov založených na algoritme. Mnohí používatelia sa domnievajú, že algoritmus nedokázal zobraziť všetok obsah, ktorý uverejnili účty, ktoré sledujú. Tiež si sťažovali, že je ťažké sledovať viditeľné príspevky, uviedla spoločnosť v predchádzajúcom oznámení o novinkách.

"Oznámenie" Všetci ste uviazli "boli vytvorené tak, aby poskytli lepšiu predstavu o tom, kde sa nachádzate v krmivách, a aby ste vedeli, že ste nezmeškali nedávne príspevky alebo videá," povedal hovorca Instagram Seine Kim tento týždeň.
Správa však môže tiež vyzvať používateľov, aby opustili aplikáciu, akonáhle sú "všetci chytení", čo by mohlo skrátiť čas strávený používateľmi v Instagram – obmedziť množstvo peňazí, ktoré spoločnosť môže robiť z zobrazovania reklám. Alebo by mohlo tlačiť používateľov na funkciu "Príbehy" od Instagramu, ktorá zmizne po 24 hodinách.

instagram

Oznámenie "Caught Up" získalo ocenenie od jednej z najkritickejších kritikov modernej technológie, Tristan Harris, bývalý etický návrhár spoločnosti Google, ktorý je teraz spoluzakladateľom Centra pre humánnu technológiu, ktorý sa zasadzuje za to, aby " najlepšie záujmy. "
"Instagram prináša jemnú zmenu, aby znovu zaviedla zastavenie a pomohla ľuďom nastaviť hranice," povedal Harris. "Správa času stráveného v aplikáciách je však najmenšou súčasťou humánneho technologického hnutia."
Môže to byť malá, ale čas strávený je metrika, ktorá sa tiež stala ohniskom funkcií od spoločnosti Apple a Google, ktoré pomáhajú ľuďom vidieť, ako používajú svoje smartphony.