Škoda Superb auto tretej generácie svoju kariéru odštartovalo začiatkom roku 2015. To znamená, že je tu s nami už 3 roky a budúci rok oslávi 4 roky čo je ideálny čas na chystanú a vopred ohlasovanú modernizáciu. Pre Superb sú inovácie nevýhnutnosťou ak si chce zachovať krok s mladšími modelmi značky Škoda. V mnoho oblastiach totižto už najnovšie SUV predbehlo spomínaný Superb a to konkrétne modernejším benzínovým motorom 1,5 TSI Evo. Toto nemôže predsa vlajková loď nechať len tak.

škodovka

Ako sme spomínali medzi inovácie sa bude zaradovať aj zmena prednej masky, a preto v Mladej Boleslavi neúnavne pracujú na novom facelifte. Automobilka ešte žiadne oficiálne informácie nepriniesla no my už dnes si vieme čiastočne predstaviť  dizajn. Nový nárazník dostane jemnejšie tvary prelisov pod prednými reflektormi. Tie by mali využívať MATRIX LED technológiu s individuálne riadenými diódami.

Po novom má tiež Super dostať viac chrómových prvkov, napríklad ide o nárazníky. Verzia Laurin & Klement sa bude líšiť v mnohom oproti terajšej verzii. V interiery sa možme dočkať 12,3 palcového digitálneho kokpitu a pod kapotou 4-valcovú 1,5 TSI Evo, ktorý bude nástupcom súčasného 1,4 TSI. Ak sa jedná o emisie  tie bude mať za úlohu vylepšiť filter pevných častíc a to konkrétne aj pre benzínové agregáty. Najnovšou a najprevratnejšou inováciou ale však bude príchod plug-in hybridnej verzie, čo bude vôbec prvý hybrid od spoločnosti Škoda.

super b

Hybridný motor by sa mal skladať z motoru 1,4 TSI čo predstavuje 115 kW a elektromotoru o sile 85 kW. Automobil bude vybavený 7-stupňovov prevodovkou DSG a li-ión akumulátormi s kapacitou až 9,9 kWh. Teda bude sa jednať a dosť podobné auto ako Passat GTE. Avšak môžeme očakávať, že táto hybridná technológia, ktorá už má 2 roky prejde tiež inováciami. Ak by sa však tak neudialo mal by plug-in hybridný systém výkon až 160 kW a mal by byť schopný zvládnuť 50 kilometrov jazdy.