Krásna žena je tá, ktorá sa o seba stará. Nemusíte byť zákonite tenká ako prútik, aby ste boli pekná a atraktívna, aj s pár kilami navyše to môžete dosiahnuť, ak skúsite na sebe zopár trikov, ktoré tomu opticky dopomôžu.

zamyšlený
 
Presýpacie hodiny sú magnetom na mužov
Ideál krásy sa rokmi menil, ale žena s osím pásom bude atraktívna vždy, hlavne pre mužské oko, ktorému sa vzhľad presýpacích hodín na ženách páči. Tie z nás, ktoré príroda obdarila štíhlou a súmernou postavou, s tým problém mať nebudú, ale čo my ostatné?  Silueta presýpacích hodín sa vyznačuje  symetriou hornej a spodnej časti tela. Typické sú plné prsia, útly pás a zmyselne okrúhle boky, pričom dôraz sa kladie hlavne na úzky pás. O tejto siluete sa hovorilo v spojitosti s Marilyn Monroe, ktorá práve vďaka nej získala titul sexsymbol.
 
Krivky Venuše na počkanie
Ak po ňom túžite, tak efektívne a rýchlo vám ho dokáže vyčarovať iba jeden módny doplnok: opasok. Určite sa nájde v skrini každej z nás. Výhovorky, že vy sa ku krivkám Venuše nikdy nedopracujete a o štíhlom páse ani nehovoriac, neobstoja. Zaručujeme vám, že tento vami zaznávaný pomocník v šatníku váš problém zázračne vyrieši a celý outfit posunie do odvážnejšej roviny.
 
socha

Vždy moderná Marilyn
Ikona 50.rokov si svoju postavu vytvarovala opásaním sa v drieku opaskami rôznych šírok. Ten sústredí všetku pozornosť na oblasť pása a vaša vysnívaná silueta presýpacích hodín je hotová. A pritom nezáleží ani na strihu šiat.
 
Neviditeľné zviditeľní
Ženské postavy, ktorých miery cez boky a prsia sú rovnaké, tento doplnok istotne ocenia, lebo v sekunde vyrieši ich problém s neviditeľným pásom. Útlejšie postavy by mali uprednostniť opasky užšieho strihu, aby na nich nepôsobili príliš robustne.
 
Aj neforemné oblečenie dostane druhú šancu
Predpokladám, že každá z nás má v skrini zopár kúskov, ktoré sú oversized či neforemného strihu, ale sú trendy, a tak ich ešte stále tolerujeme. Pretože nelichotia vašej postave, nenosíte ich, ale použitím opaska dostanú celkom iný rozmer.
 
Vintage štýle je ozdobou
Na páse môžete nosiť nielen obyčajný módny doplnok, ale pohľad okolia dokážete pritiahnuť, ak sa opášete doslova šperkom napríklad v tomto štýle.