V tomto článku vám ukážeme najbohatších ľudí na svete v roku 2018. Sú to ľudia, ktorí pomohli zmeniť a naďalej pretvárajú svet.

úspory

1. Jezz Bezos
Odhadovaný majetok: 130,5 miliárd dolárov
Jeff Bezos je zakladateľom spoločnosti Amazon, jednej z najväčších a najpopulárnejších spoločností na internete. Amazon začal ako jednoduché online kníhkupectvo v spálni Jeffa Bezosa a jeho počiatočné zisky boli drobné.
 
V roku 2018 sa Jeff Bezos stal najbohatším mužom na svete po tom, ako minulý rok získal dokopy obrovskú sumu vo výške 40 miliárd dolárov. Amazon uskutočňuje dôležité kroky, keď nedávno získal celozrnné potraviny, začal s drone expedíciou a množstvom iných nápadov.
 
Jeff Bezos je prvý muž, ktorý kedy dosiahol majetok 100 miliárd dolárov, čo je neskutočné!
 
2. Bill Gates
Odhadovaný majetok: 92,2 miliárd dolárov
Bill Gates je zakladateľ spoločnosti Microsoft. Niekoľko rokov bol on najbohatším človekom na svete. Gates založil spoločnosť Microsoft v roku 1975 s Paulom Allenom a odvtedy sa Microsoft stal najväčšou PC softvérovou spoločnosťou na celom svete.
 
Minulý rok Bill Gates získal neuveriteľných 10 miliárd dolárov dodatočného čistého príjmu! Celkovo sa odhaduje jeho čistý majetok na92,2 miliárd dolárov.
 
3. Warren Buffett
Odhadovaný majetok: 91,3 miliárd dolárov
Warren Buffett je americký podnikateľ, investor a generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire Hathaway. Buffett je najúspešnejším investorom na celom svete a milióny ďalších obchodníkov ho hľadajú kvôli jeho úspechu.
 
Tretí najbohatší muž na svete má majetok v čistej hodnote 91,3 miliárd dolárov. Napriek tomu žije v dome, ktorý si kúpil ešte keď ani nevedel ako vyzerá miliarda.
 
bankovky

Bernard Arnault
Odhadovaný majetok: 75,5 miliárd dolárov
Bernard Arnault je generálny riaditeľ spoločnosti LVMH (Louis Vitton Moet Hennessey).
 
Spoločnosť vznikla zlúčením dvoch spoločností. Louis Vitton je veľmi úspešná luxusná módna značka a Moet Hennessey je zlúčený výrobca šampanského a koňaku.