Najprv je zima, potom je teplo. Toto počasie je veľmi chaotické nie len pre zver a prírodu, ale aj pre nás ľudí u ktorých sa tento zmätok prejavuje najrôznejšími prechladnutiami, ale aj divokými módnymi výstrelkami v uliciach.
Je to obdobie, keby uvidíte na ľuďoch všetko: tričká s krátkym rukávom, šaty, čapice, šály, čižmy aj baleríny, svetre, ale aj zimné bundy. Ľudia nevedia ako sa majú obliekať a skoro nikto to do počasia presne netrafíme, následkom toho nám je postupom dňa veľmi teplo, alebo naopak veľmi zima.

chůze

Na kabát priteplo, na mikinu zasa zima

Máloktoré oblečenie tomuto počasiu dokonale sedí a vyhovuje. Väčšinou vždy sa stretneme s tým, že sme sa obliekli málo ale až moc a potom si poobede keď kráčate domov pripadáte ako blázon. Práve preto je jeseň obdobím ako stvoreným na kúpu pančúch, poločižiem, šálov, šatiek a prechodných búnd.
Ak sa teda chcete vyhnúť tomu, že vám bude ráno, keď je teplota najnižšia zima a poobede, kedy je najvyššia teplo, zaobstarajte si – ani moc teplú, ani moc tenkú prechodnú bundu. V slnečnom poobedí vám v nej bude príjemne a ráno v najchladnejších teplotách ju doplňte hrubším šálom do ktorého sa pohodlne zabalíte a vyhnete tak nežiadanému a nepríjemnému chladnu. V najteplejšej hodine dňa šál či šatku jednoducho schováte do kabelky a spokojne odkráčate domov.
Ak tiež neviete, či zvoliť k šatom či sukniam hrubé pančuchy, či tenké silónky siahnite po zlatej strednej ceste, ktorou sú v tomto prípade hrubšie a pevnejšie silónové pančuchy. Nestoja skoro nič a nebude vám tak ani zima, ani teplo. Budete sa cítiť oblečené primerane počasiu a teda aj spokojne.

podzimní oblečení

Výber obuvi v tomto prechodnom období je tiež veľmi dôležitý. V príliš teplých topánkach sa vám môže ľahko stať, že sa začnete počas dňa cítiť veľmi nepríjemne, naopak v letných nízkych topánkach vám môže byť zima a môžete tiež veľmi jednoducho prechladnúť. Preto voľte najmä členkové topánky, ktoré predstavujú tiež najprimeranejšiu voľbu k aktuálnemu ročnému obodbiu.