V chovaní psa a mačky je veľký rozdiel. Aby zvieratá u vás netrpeli treba sa o ne postarať a dopriať im to, čo potrebujú. Každé z nich ale potrebuje niečo iné. Viete čo pre spokojný život potrebuje vaša mačka? Viete prečo sa správa tak ako sa správa?

kočky

Svet domácich divých šeliem.
Zabijak z ríše zvierat
Mačky sú jediné stvorenia, ktoré zabijú iné zviera bez toho aby boli hladné. Ich lovecký inštinkt a chuť hrať sa ich neraz doženú k tomu, aby sa so svojou korisťou hrali až kým sa hýbe. Fáma, ktorá sa často objavuje u majiteľov rodinných domov, že ich netreba kŕmiť, lebo nebudú loviť myši je len fáma. Tieto zvieratá budú loviť všetko na čo si trúfnu s plným ale aj s prázdnym bruchom.

Krabice a škatule
Mačka, ako klasická šelma hľadá bezpečné útočisko, z ktorého by mohla pozorovať nerušene okolie. Je jedno či ju chováte v byte, alebo na dvore rodinného domu, toto zviera ak zbadá škatuľu schová sa do nej a bude tam tráviť veľa času. Ak chcete aby sa váš domáci maznáčik cítil dobre zadovážte mu zopár krabíc. On si už svoje bezpečné miesto nájde.

Nočný tvor
Tieto neskrotné dravce sú najaktívnejšie v noci. Lovia pod rúškom tmy. Sú na to prispôsobené – to všetci vieme. Ale čo má robiť ak je zavretá v byte a vy sa chcete vyspať. Rada je jednoduchá. Stačí ak sa s mačkou budete hrať cez deň, nedovoľte jej prespať celý deň. Ak chodíte do práce hrajte sa s ňou aspoň hodinku predtým než pôjdete spať. Unavíte ju a ona pokojne prespí celú noc.

černá kočka

Elektronika
Možno sa vám stalo, že ste svojho miláčika našli ležať na počítači, alebo ste ho pristihli pozerať televízor. Nie, nebojte sa, ona nepozerá žiaden seriál, zaujali ju len hýbajúce sa postavy v TV. Dôvod môže byť ešte jeden. Z elektronických zariadení sa šíri teplo. Mačky ho vyhľadávajú a akonáhle odhalia jeho zdroj idú k nemu. Stačí ak peliešok, v ktorom trávi zviera veľa času presuniete k zdroju tepla, alebo na miesto kde svieti slnko a tieto dravce dajú vašej elektronike pokoj.