Vonku je asi 40 °C a vy jednoducho musíte ísť do mesta, potrebujete ísť niečo vybaviť, aj napriek tomu, že ste si zobrali dovolenku z práce preto, aby ste do mesta chodiť v takýchto veľmi vysokých teplotách nemuseli. Takýto scenár nás väčšinou veľmi desí. Leto a teplo je súce krásne, ale ak je ho príliš veľa, všetci sme radšej stiahnutí v našich chladných miestnostiach, do ktorých nepustíme ani trošinku slnka, aby sme si zabezpečili príjemný, dýchateľný vzduch.
Predstavme si teda iný scenár, idete na celý deň na výlet. Samozrejme, keďže je vonku asi milión stupňov, oblečiete si tie najkratšie šortky a tielko aké ste doma v šatníku našli. Je toto riešenie však určite správne? Ak už inak nedáte, nezabudnite si so sebou nabaliť aj opaľovací krém, slnečné okuliare a klobúk na hlavu. Krátke oblečenie sa nie vždy tak úplne vyplatí nosiť, pretože si môžete privodiť nepríjemné spálenie pokožky.

léto.jpg

A čo večery? Teplo nemizne a ak aj áno, iba o nebadateľné 2 – 3 stupne. Samozrejme si teda obliekate krátke veci aj na večerné posedenie. Je však veľmi dôležité, aby ste si so sebou nabalili aj repelent, pretože hmyzu je čoraz viac a viac a je stál viac a viac otravný, ale hlavne aj nebezpečný. Na večer sa veľmi neoplatí obliekať si krátke nohavice alebo sukne, pretože verte, že na to doplatíte 300 nepríjemnými štipnutiami najmä od komárov, ktoré vám neskôr nedajú spať.
Preto je oveľa lepší nápad na večer si obliecť nejaké veľmi ľahké letné nohavice a dať im prednosť pred kratučkou sukňou. Predídete tak nepríjemným štipnutiam, pretože ak sa komáre nevedia dostať cez nejakú prekážku k vašej pokožke, radšej to rýchlo vzdajú a nájdu si inú obeť.

šatičky.jpg

Hmyz je v poslednej dobe veľmi premnožený a prenáša čoraz viac a viac infekcií, ktoré nám dokážu spôsobiť rôzne nepríjemnosti. Preto ak môžete, snažte sa mu vyhýbať aj tým, ako sa večer oblečiete.