Je pravda, že okrem uľahčenia v tom môžem nájsť i istú dávku pohodlnosti. Je predsa očividné, že z pohodlia domova to pre vás môže byť menej stresujúce a náročné. Jednoducho si vyhliadnete, čo potrebujete a chcete, urobíte pár kliknutí a máte to! To je jednoznačne jedna z výhod. Ušetrí vám to čas, námahu a niekedy aj peniaze, keďže často môžete natrafiť na lacnejší tovar či rôzne zľavy.

nakupování.jpg

Nevýhodou ale ostáva, že oblečenie si nemôžete vyskúšať priamo na sebe. Čo môže byť problémom. Ak vám totiž príde domov a vy si ho s radosťou vyskúšate, oblečiete a zistíte, že vám nesedí ako by ste chceli, ostáva vám len tovar vrátiť alebo vymeniť za iný. Takže opäť musíte svoj čas a energiu vkladať do tohto.
Opäť sa vrátime k výhodám. Na internete si rýchlejšie prezriete, čo ponúkajú. Nemusíte zabiť celý deň len chodením po obchodoch a prehrabovať sa niekedy v zbytočnostiach. Opäť stačí pár kliknutí a ľahko prelustrujete, kde je to lacnejšie a kde sa oplatí kúpiť, dokonca v niektorých internetových obchodoch ponúkajú aj dopravu zdarma.

Nevýhodou v tomto prípade ostáva len to, že ak platíte aj za dopravu, možno sa vám to finančne neoplatí. Niekedy musíte zaplatiť i čosi na vyše. Pre niekoho to môže ostávať nevýhodné, niekomu to, naopak, absolútne neprekáža a je ochotný si priplatiť.
Dokonca si viete okrem oblečenia a rôznej elektrotechniky kúpiť po novom aj jedlo. Dovezú vám ho priamo domov bez toho, aby ste sa namáhali. Takže je to len na vás, ako sa rozhodnete, či uprednostníte prechádzku spojenú s nakupovaním, prípadne so stretnutím sa s kamarátkou, alebo uprednostníte pohodlnosť a rýchly výber.

elektronický obchod.jpg

Určite vám ale odporúčame to skúsiť na vlastnej koži a následne si vybrať, čo vám vyhovuje viac. Za nás však môžeme povedať, že najlepšie je to kombinovať podľa časových možností a tiež podľa sortimentu.