Podľa všetkého sa bude jednať o auto z benzínovým palivom ktorý má  motoru 3 litre. Bude sa jednať o výkony motor ktorý má 295 KW, s maximálnou rýchlosťou 250 Km za hodinu a z rychlénim z 0 na 100 za 4,6 sekundya prevodovku bude mať pod palcom 8 stupnový automat s ktorým dokážete urobiť viac ako si myslíte.

auto
 
·         Rozmeri tohto auta sú v tomto prípade úplne prirodzené aj keď na výšku má 1468mm , šírku 1852mm a dĺžku 2939 mm si budete myslíte že máte príliš veľké auto no skutočnosti to tak nie je. Celková hmotnosť nového Mercedesu triedy E je skoro 2 a pol Tony teda presnejšie 2415 Kg.
 
 Pri spotrebe sa trochu pozastavime. Pretože toto auto má toleranciu že si trochu potiahnite aj pri kratších cestách. V kombinovanej spotrebe Mercedes sľubuje 8,2 litra na 100 kilometrov , ale v meste je to k trochu horšie a tam si potiahne až 10,2 litra na 100 kilometrov. Čo sa ale tika mimo mesta je tam spotreba 6,7 litra na 100 kilometrov čím bude asi známe že toto auto bude skôr vhodnejšie na dlhé trasy. Samozrejme že musíme dodržiavať aj emisné predpisi a tie majú normu nastavenú na Euro 6 a do ovzdušia vypustí niečo málo cez 190 gramov na 100 kilometrov.
 
·         Už so spomenutými rozmermi môžete vedieť že pôjde o klasický sedan ktorý bude mať na sedenie 5 miest a počet dverí 4.  Teda pôjde o limizunku v ktorej nájdete všetko čo potrebujete teda od brzdneho asistenta , parkovacieho senzora , kontrolu tlaku v preumatikach , kožený volant  polubnéjho počítača,  až po mnoho ďalších funkcií ktoré toto auto ponúka.

mercedes
 
·         Avšak z luxusnou triedou Mercedesu musí prísť a cena ktorá zaskočí každého. Toto auto si bude môcť dovoliť vyššia vrstva kedže by sa malo predávať niečo cez jeden milión eur.  Avšak môžem sa mýliť a cena môže byť aj výrazne menšia. Zatial sa uvádza že by sa toto auto malo predávať v tejto cenovej kategórii a ďalšie informácie o cene dostaneme až po oficiálnom predstavaní.