Bohužiaľ pri diéte najčastejšie chudneme v oblasti pŕs a tváre, vyššie spomínané časti väčšinou zostávajú dlho rovnaké. Väčšina z nás má v nerovnováhe hormonálny systém, ktorý má na starosti správne spaľovanie tukov. Na vine je zlá životospráva, stres, znečistené životné prostredie a tiež nevhodná alebo nedostatočná pohybová aktivita. Preto je potrebné zamerať sa na rovnováhu vo všetkých oblastiach.

váha

Preč s tukom na bokoch
Nevzhľadné bochníky má na svedomí inzulín, ktorý reguluje hladinu cukru v krvi. Pokiaľ ho prijímame príliš, potom je naše telo nútené k neustálej aktivite. Ak to tak funguje dlhodobo, prestanú bunky správne fungovať a máte tak viditeľnejšie boky.

Váš akčný plán:

V prvom rade musíte obmedziť sacharidy, zabudnite tiež na potraviny typu biele pečivo, buchty, sušienky, alkohol, perlivé nápoje alebo hranolky. Veľmi vhodná je stredomorská strava, ktorá predchádza poškodeniu voľnými radikálmi. Patrí sem kurkuma, škorica, klinčeky, čerstvé bylinky, brokolica, brusnice alebo čučoriedky. Z doplnkov stravy potom môžete zaradiť horčík, zinok alebo chróm.

Citlivá oblasť brucha
Veľké bruško môže upozorňovať na problémy v oblasti nadobličiek a nadmernú produkciu kortizolu.Na vine môže byť dlhodobý stres, kedy vyplavovaním kortizolu dochádza k zvýšeniu hladiny glukózy v tele. Hlavnou príčinou je jedálniček bohatý na cukry, http://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-jak-zhubnout-tema-tydne-clanky-temat/298781/hubnete-neplette-si-cukry-a-sacharidy-prvni-vadi-druhe-tolik-ne.html potraviny z bielej múky a alkohol.

mrkev

Váš akčný plán:
Odpočinok – môžete robiť prakticky čokoľvek, aby ste sa mohli konečne uvoľniť a znížiť tak stres.Nebudete tak mať ani chuť na kalorické jedlá a vaše bruško bude krásne ploché. Pripravujte si v kuchyni pokrmy z celozrnné múky, zeleniny, strukovín, rýb a mäsa. Zabudnite na cukor, mliečne výrobky, ovocie a šťavy z neho, pivo, víno alebo kávu.

Ďalšie typy na boj proti nežiaducim kilogramom, nájdete aj na týchto stránkach:.
A rada na záver, nezabudnite na pohyb, ktorý navyše prispieva vášmu zdraviu.