Každý z nás sa cíti lepšie, keď mu oblečenie ktoré nosí pristane a cíti sa v ňom dobre. Je to základ zdravého sebavedomia a je to taktiež veľmi príjemný pocit, keď vás niekto pochváli za to, ako sa obliekate. Nejde teda ani tak o obliekanie, ako o pocit, že dobre vyzeráte a ten je na nezaplatenie!

rifle

Štýl je ako umenie. Je individuálne, každý ho vnímame inak a život by bol bez neho nudný. Je to veľmi príjemné spestrenie každodenného života, hobby, v ktorom nie sú žiadne pravidlá (skoro).

·         V prvom rade dbajte o to, aby ste mali vždy v šatníku poriadok. Keď je vaše oblečenie všade a nemáte v ňom systém, na veľa kúskov pozabúdate. Pravidelne si oblečenie trieďte, aby ste ho nemali v skrini zbytočne prebytok. Skúste si napríklad vždy, keď si niečo nové kúpite, niečo staré vyhodiť, alebo dať na charitu!
 
·         Nepreháňajte to s farbami! Dobré je kombinovať dve, maximálne tri farby dokopy. Pokiaľ budete kombinovať viac farieb naraz, môže sa stať, že výsledný look bude pôsobiť chaoticky a miesto obdivu a dobrého pocitu schytáte práve opak. Keď chcete aby vaše oblečenie pôsobilo energicky a živo, stavte radšej na zaujímavé materiály.

oblečení
 
·         Tak isto ako pri stavaní domu, aj pri štýle treba začať od základov. Príjemná spodná bielizeň z jemných látok, ktorá nedráždi pokožku, dokáže urobiť skutočne veľa. Všetky predsa vieme, aké je nepríjemné keď vám nesedí správne napríklad podprsenka.
 
·         Byť štýlová neznamená byť čo najviac odhalená. To by si malo veľa žien uvedomiť. Niekedy je menej viac a v tomto prípade to platí 100%. Treba nájsť zlatú strednú cestu, keď sa chcete zapáčiť svojmu vyvolenému, stavte na diskrétnosť a odhaľte radšej iba kúsok svojej pokožky. Nechcete predsa pôsobiť lacno.

motýle
 
·         Z veľa vzorov dokopy môže vzísť akurát tak pekný bolehlav! Keď chcete svoj outfit okoreniť, stavte napríklad na vzorované nohavice a jednofarebnú blúzku. Chaos mnohých vzorov naraz pôsobí neucelene a ľudia po vás budú čudne zazerať.
 
·         Neriaďte sa výhradne módnymi trendmi! Nechcete byť predsa tuctová však? Keď máte v skrini minuloročnú blúzku, nemusíte ju hneď vyhadzovať, noste čo sa vám páči a v čom sa cítite dobre. To navždy zostane najdôležitejším pravidlom v móde!