Slovensko, naša rodná krajina v ktorej sme vyrastali. Väčšina z nás ani netuší čo táto malá krajina skrýva. Počkajme si na teplejšie obdobia, a hurá na dobrodružstvá.

hory
 
Ak si študent máš výhodu
Keď k nám zavíta jar a leto, zapíš si nejaké ciele, ktoré by si rád splnil, a nepresedel celé dni doma na gauči. Ak ešte študuješ, určite máš v peňaženke študentskú kartu plnú zliav. Využi ju na nezabudnuteľné prázdniny. Vydaj sa s priateľmi na cestu vlakom po Slovensku. Zažijete veľa skvelých zážitkov na ktoré budete spomínať len v dobrom, a k tomu ušetríte polku z vreckového. Ak študentom už dávno nie si, nesmúť. Vyber sa s rodinou na výlet autom. Pri nejakých nečakaných prípadoch aj napomôže.

hrad
 
Tieto miesta nemôžete vynechať

  1. Tatranské plesá:Tatry sú najobľúbenejšou turistickou oblasťou v našej krajine. Teplé obdobia sú ideálne na spoznávanie z niektorých tatranských plies.
  2. Slovenský raj:je jednou z najkrajších oblastí regiónu Spiš a Slovenska. Môžeš tu obdivovať krasové planiny, riečne kaňony, podzemný svet jaskýň či rokliny s vodopádmi.
  3. Spišský hrad:Najfotografovanejší slovenský hrad. Ponúka návštevníkom nočné prehliadky, ochutnávky jedla v hradnej kuchyni či divadelné a šermiarske predstavenia.

 
Na tieto veci proste nemôžete zabudnúť
Najdôležitejšie je sa vedieť správne zbaliť. Dobre popremýšľaj čo naozaj potrebuješ. Nezabudni prípravky proti hmyzu, a osobnú lekárničku. A hlavne fotoaparát s nabíjačkou. Krásnych fotografií nie je nikdy dosť. Tak načo ešte čakáš? Poriadne si uži našu krásnu matku prírodu.

laguna
 
Cestovaním za dobrodružstvom
Cestovanie a výlet nemusíš brať ako niečo, čo proste musíš. Je to životom daná vec, a činnosť. Ľudia cestujú, a presúvajú sa z miesta na miesto, každou hodinou a minútou. Pri cestovaní sa naučíš žiť v prítomnosti, a užívať si dané dobrodružné chvíle.