Internet nám dokáže v mnohých situáciách skutočne veľmi uľahčiť život, sú však aj také kedy nám ho vie ohroziť. Čudujete sa? V skutočnosti niet čomu, je známych nespočetne veľa najrôznejších prípadov, kedy ľudia kvôli nemu prišli o život. Dávajte si preto väčší pozor a zamyslite sa, nezverejňujete o sebe až príliš veľa osobných údajov?

binární systém

Internet dokáže byť niekedy skutočne veľmi nápomocný – a to najmä v prípadoch, keď tak úplne nestíhate a potrebujete niečo vybaviť alebo zistiť rýchlo. V takýchto prípadoch sme zaň skutočne vďačný, však koniec-koncov, zachránil nám tak trošku život. Občas sa však dostávame s internetom aj do nebezpečných situácií, kedy si nie sme tak úplne istí, či to čo robíme je správne.

bulletin

  • Či už ide o nejaké pochybné on-line randenie, kedy sa dá skutočne povedať, že môžeme byť aj ohrození, pretože povedzme si pravdu – nikdy nemáme 100% istotu, že na druhej strane obrazovky je skutočne ten človek, za ktorého sa dotyčný prezentuje. Pri takýchto prípadoch je potrebné byť výnimočne dôsledný a opatrný. Najlepšie by bolo, keby sa takémuto spôsobu zoznamovania všetci, ak môžeme, úplne vyhýbame, ak však inak nedáte, a skutočne sa rozhodnete pre takýto druh zoznámenia, dávajte si pozor, aké informácie o sebe na vašom verejnom profile zverejníte. A ďalšou dôležitou radou je, aby ste si dali s dotyčným človekom prvý krát schôdzku na verejnom mieste, aby ste mali istotu, že vám nič nehrozí.
  • S ďalším nebezpečenstvom na internete sa môžeme stretnúť v naoko miernejšej, a menej drastickej a nebezpečnej forme a to pri zadávaní osobných údajov a zapamätávaniu kreditných alebo bankomatových kariet. Táto hrozba sa môže zdať ako nevinná, avšak nenechajte sa zmasť, ani neviete ako, môže sa stať z vášho účtu, na ktorý si starostlivo šetríte cent po cente úplne prázdne miesto s veľkou, svietiacou, nešťastnou nulou.