Ak ste mali niekedy pocit, že by ste mali niekam vycestovať, asi to nie je len nejaká skrytá túžba, ktorú by ste si mali splniť. Je to niečo, čo vás naozaj posunie ďalej a okrem toho, ak je vaša túžba naozaj veľmi silná, asi to znamená akúsi vyššiu moc, a preto je dôležité, aby ste sa na to hneď zamerali. Verte tomu, že niektoré veci sú jednoducho omnoho jednoduchšie, ako by ste predpokladali, úplne teda stačí, ak sa proste zoberiete a skúsite to urobiť tak, aby ste boli naozaj spokojný s tým, kam ste vycestovali a ako ste vycestovali. Len musíte mať poriadny plán.

auto
 
1.      Plánujte.
2.      Vycestujte.
3.      Tešte sa z cesty.
 
Také jednoduché to je. Nemusíte vedieť dopodrobna všetko, čo by ste chceli vidieť a robiť, jedine v prípade, že vás to naozaj napĺňa a dúfate, že si splníte úplne všetko, po čom vaše srdce túži. Ak si však myslíte, že nie je niečo úplne dokonalé, verte tomu, že v konečnom dôsledku určite nájdete niečo, čo je pre vás vhodné, pretože presne tak to jednoducho funguje. Ak máte pocit, že by ste mali urobiť niečo iné, je to len na vás. Pretože každá jedna maličkosť, ktorá je okolo vás, je len na vás. Neexistuje predsa žiadny návod, podľa ktorého by ste mali robiť to alebo ono.

cesta

Existujete len vy a vaše cestovateľské veci, ktoré chcete. Na druhej strane je naozaj vždy dobré, keď si necháte poradiť od niekoho, kto si toho už veľa precestoval a veľmi dobre vie, čo funguje. Ak si však nechcete nechať poradiť, asi by ste si mali uvedomiť, že nech sa deje čokoľvek, niektoré veci sú proste úplne o inom. Iné nastavenie mysle. Iné cestovateľské ciele. A iné všetko, len to proste musíte skúsiť a urobiť všetko preto, aby veci fungovali podľa vášho plánu a vášho rozhodnutia. Nakoniec, nie je to presne to najdôležitejšie? Je jasné, že cestovanie má byť v prvom rade o zábave, takže sa nenechajte odradiť a urobte to, čo pokladáte za správne.